fbpx

אל תחשוב על היום שאתה קונה – תחשוב על היום שאתה מוכר

ראשי » אל תחשוב על היום שאתה קונה – תחשוב על היום שאתה מוכר

השקעה בנדל"ן, כמו כל השקעה, דורשת יכולת מסוימת של ניבוי. עסקת נדל"ן מוצלחת כוללת שני מרכיבי רווח: הפער בין עלויות הרכישה ומחיר המכירה והחלק המניב של ההשקעה: ההכנסה מדמי השכירות החודשיים בניקוי הוצאות התחזוקה. כאשר מחפשים נכס להשקעה, יש לקחת בחשבון כל אחד משני נתיבי התשואה הללו ולהסתכל עם הפנים לעתיד.

נכסי נדל"ן מסחריים – עם הפנים לעתיד

חוזי השכירות בנדל"ן מסחרי הם חוזים ארוכי טווח. חוזה סביר יכול להיות גם חוזה לעשר השנים הקרובות, ואפילו ליותר. כאשר אתם משקיעים בנדל"ן מסחרי חשבו לא רק על היום, אלא גם על השוכר הפוטנציאלי הבא ומה יהיה באפשרותכם להציע לו. האם מדובר באזור מתפתח בעל פוטנציאל השבחה רב? אולי מתוכננת הקמת תחנת רכבת קלה ליד הנכס או שמדובר בקניון בהקמה שמתוכנן להיות צמוד לאזורים ציבוריים כגון פארקים, אזורי בילוי או לחילופין אזורים תעשייתיים? האם כמות החנייה תואמת לכמות הרכבים המתוכננת עבור עובדים ולקוחות?

לפעמים שווה להשקיע בפרויקט בהקמה מתוך הבנה כי התקופה הראשונה הולכת להיות רווחית פחות כאשר ברור כי הכיוון אליו האזור פונה הוא כיוון שהולך להפוך את האזור בו הנכס ממוקם לאזור נחשק במיוחד. אומרים שהדבר החשוב ביותר בנדל"ן הוא מיקום. עסק יכול לקום וליפול על סמך מיקום בלבד. חנות הממוקמת ברחוב מרכזי בעלת תעבורת אנשים רבה וחניה בשפע תצליח בקלות רבה לעומת חנות בשולי פרבר מנומנם ומשרד של חברה מובילה יפרח כאשר יהיה ממוקם בסמוך לדרכים מרכזיות ותחבורה ציבורית נוחה אך מיקום לא מתאים יכול ממש לפגוע בעסקים.

הבינו את העלויות

רווח מדמי שכירות הוא דמי השכירות בקיזוז ההוצאות על הנכס. הוצאות על נכס נובעות בחלקן הגדול מליקויי בנייה, שימוש בחומרי גלם שאינם איכותיים, או בנייה באיכות ירודה. כאשר מחפשים להשקיע בנכס נדל"ן חשוב לבדוק היטב מי היזם שבונה את הפרויקט. כדאי להגיע לסיור בפרויקטים קודמים שהוא בנה, לתשאל את השוכרים ובעלי הנכסים במקום, לבדוק מפרטים ולהיכנס לפרטי הפרטים כדי לדעת שהנכס שתרכשו יהיה איכותי ולא ישתה הוצאות תחזוקה מרובות.

גם כאשר תרצו למכור את הנכס, חשוב עוד בזמן הקנייה להקפיד ולבדוק את איכויות החומרים והבנייה. נכס איכותי ישמור ואף יעלה את ערכו עם השנים. קונים פוטנציאלים יסתכלו גם על האזור בו הנכס נמצא אבל ראשית הם יבדקו את הבניין עצמו ואת איכויות הבנייה שלו.

להסתכל מי הגורמים שפועלים באזור

אם אתם לא בטוחים במידת האטרקטיביות של אזור מסוים או מהו פוטנציאל ההשבחה שלו, תמיד כדאי לבדוק מי החברות והיזמים הפועלים באזור. אזור שמתאפיין ביזמים וחברות מוכרות וגדולות בשוק יכולים להעיד על טיב האזור והסיכוי כי ימשיך להתפתח בהמשך.

לא לשכוח את החנייה!

נכון, אם תוותרו על רכישת מקומות חנייה אולי תוזילו את מחיר הקנייה, אבל גם תשפיעו לרעה על הסיכוי ועל גובה המכירה העתידית של הנכס. אל תסתכלו רק על המחיר בזמן הקנייה, חשבו גם על סיכויי המכירה העתידיים!

אומרים שבנדל"ן מה שקובע זה Location, Location, Location! וזה ללא ספק השיקול הראשון בחשיבותו בהחלטה לרכוש נכס מסחרי מניב למכירה. אל תשכחו לבדוק גם את דרכי ההגעה, התחבורה הציבורית והחנייה, ולהקפיד על בנייה איכותית ומוקפדת.

*אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ או תחליף לייעוץ, מומלץ לקבל ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

רוצים לשמוע עוד על השקעות בנדל"ן מסחרי ?

פנו אלינו ונשמח להפוך עולמות גם בשבילכם!